Behawiorysta – mocny thriller, obok którego nie przejdziesz obojętnie

Współczesna literatura ma wiele do zaoferowania miłośnikom thrillerów i kryminałów. Historie są coraz bardziej realne i przerażające. Dodatkowo w książkach polskich autorów zdarzenia rozgrywają się w miastach, które się zna i na ulicach, po których się chodzi. Tak właśnie jest w książce Remigiusza Mroza “Behawiorysta”, której akcja toczy się w Opolu. Historia z tej lektury na długo pozostaje w pamięci.

“Behawiorysta” – książka wciągająca od pierwszych stron

Dobry thriller powinien charakteryzować się wciągającą, ciekawą akcją. W “Behawioryście” jest to zapewnione już od pierwszych stron. Na początku poznaje się zamachowca, którego ma rozgryźć tytułowy behawiorysta – książka opisuje, jak mowa ciała pomaga w kryminalistyce. Tak naprawdę cała historia to gra pomiędzy tymi mężczyznami – Horstem Zeigerem i Gerardem Edlingiem. Napastnik ma swego rodzaju obsesję na byłym prokuratorze. Jest pewny siebie i pewny swojej misji. Do swojej chorej gry wciąga także internautów, którzy głosując wybierają, która z dwóch jego ofiar ma przeżyć. Przestępca zwany Kompozytorem uważnie obserwuje działania byłego prokuratora i można odnieść wrażenie, że domaga się jego uwagi. Cała książka jest napisana niezwykle ciekawie. Trzeba przyznać, że niektóre opisy bywają dosyć brutalne i bardziej wrażliwi czytelnicy mogą je pominąć. Sama jednak historia jest tak wciągająca, że nie należy odkładać jej na półkę. “Behawiorysta” książka, która była podstawą do nakręcenia serialu o takim samym tytule, jest z pewnością warta przeczytania do końca.

Thriller, który mógłby się rozegrać na twoim osiedlu

Książki Mroza charakteryzują się wielkim realizmem. “Behawiorysta” to prawie 500 stron akcji. Opisane sytuacje faktycznie mogłyby się wydarzyć. Postacie w książce to ludzie, którzy mają swoje słabe strony i swoje tajemnice. W książkach Mroza autor nie od razu wszystko wyjaśnia, nie od razu podaje wszystko na tacy. Jego książki kreowane są tak, że człowiek odczuwa wręcz konieczność sięgnięcia po kolejną część historii. Nie inaczej jest w “Behawioryście”. Tytuł ten otwiera serię książek o Gerardzie Edlingu. Każda z nich jest fenomenalną pozycją. I każda jest znakomitym thrillerem, który trzeba przeczytać i przeżyć samemu.